Jak dobrać nowoczesne firany do wnętrza

Urządzanie nowego wnętrza to ekscytujący proces, zarówno dla pani domu, czy dla dekoratorki wnętrz. Wiąże się on bowiem z podejmowaniem wielu decyzji co do wyglądu pomieszczenia, które będą widoczne nawet przez kilka lat. Jak zatem zaaranżować każdy metr kwadratowy salonu, kuchni, jadalni czy sypialni, aby wyglądał nowocześnie, ale także przytulnie i domowo?

Dużą rolę odgrywają tutaj oczywiście firany nowoczesne. W stylu modernistycznym rzadko zobaczymy je na karniszach – są zastępowane przez zasłony. Jednak firanki spełniają przecież bardzo ważną funkcję, poza tą estetyczną – mają sprawić, że z zewnątrz nie będzie widoczne to, co dzieje się w pomieszczeniu, a do środka nadal będzie wpadało dużo światła słonecznego. Jak zatem wybrać nowoczesne firany, jeśli chcesz iść z duchem czasu podczas urządzania swojego domu lub mieszkania? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Czy firany idą w parze z nowoczesnością?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i jednoznaczna – jak najbardziej, firany nowoczesne gładkie potrafią dodać wnętrzu charakteru, być jego główną ozdobą! Długie, ciężkie firany kojarzą nam się z wnętrzami, w których panuje przepych, gdzie nie ma miejsca na pustą przestrzeń. To całkowita odwrotność nowoczesnego stylu, a więc jak wybrać nowoczesne firany do swojego pokoju, salonu czy kuchni?

Postaw na lekkość. Firany, które przyciągają wzrok już dawno miały swoje pięć minut. Teraz ceni się lekkie, prawie niewidoczne, transparentne firany nowoczesne, które subtelnie zasłaniają okno, ale wpuszczają do niego nadal bardzo dużo światła, jednocześnie zasłaniając z zewnątrz to, co dzieje się w środku pomieszczenia. Nowoczesne firany dobrane do pomieszczenia ze smakiem, przez osobę, która ma poczucie stylu, z pewnością mogą odgrywać dużą rolę, oczywiście na korzyść całej aranżacji wnętrza. 

Gdzie kupić nowoczesne firany?

Nie codziennie urządzamy od nowa całe mieszkanie. A co za tym idzie, nie codziennie kupujemy nowoczesne firany do swoich okien. Być może nie do końca wiesz, gdzie szukać modeli, które spełnią Twoje oczekiwania, i wpiszą się dokładnie w Twoją wizję mieszkania w modernistycznym stylu. Wbrew pozorom, firany da się kupić w bardzo wielu miejscach. Najwygodniej oczywiście będzie znaleźć nowoczesne firany w sklepie internetowym. Przed dokonaniem zakupu czy złożenia zamówienia pamiętaj o jednej, bardzo ważnej kwestii – zmierz dokładnie okno, a właściwie obszar, który ma pokrywać firanka – to bardzo ważne, jeśli nie chcesz zwracać jej po zauważeniu, że jest za mała lub za duża. 

Życzymy udanych zakupów!